Město Kryry
Město Kryry

Poslední číslo letošní Kryrské rozhledny

Kryrská rozhledna

Kryrská rozhledna už druhý rok vychází čtvrtletně. Zvykli jsme si na to, že ji na obvyklých prodejních místech míváme většinou na začátku měsíců března, června, září a prosince, tento rok se ale zpozdíme.

Uzávěrka posledního čísla byla datována k 25. 11. Náš městský zpravodaj byl hotov, musel projít korekturou a také jsme čekali na fotografie rozsvíceného vánočního stromu, jemuž byla věnována titulní stránka časopisu.

Hotovo, odesláno – díky spolupráci se společností Funprint, která nám poskytuje sofistikovaný redakční systém, v jehož rámci si děláme tiskovou přípravu sami, jde následně jen o práci tiskárny (Funprint je z Brna) a doručovatele, jímž je PPL.

Hotovou Kryrskou rozhlednu jsem dnes brzy ráno (30. 11. 2020) odeslal do tiskárny. Ta na její „uvedení do papírové podoby“ má cca týden. Problém je ale s PPL, které prostě nestíhá. Zásilky doručuje se zpožděním.

Tímto se chci všem čtenářům našeho městského zpravodaje omluvit, v Kryrech bude k vidění na obvyklých prodejních místech tentokrát pravděpodobně později.

A osobní prosba na závěr: jako šéfredaktor našeho periodika prosím všechny dopisovatele Kryrské rozhledny, aby se svými příspěvky nečekali na poslední možnou chvíli. Není v mých silách a v mé moci upravit pro tisk den či dva před uzávěrkou přišedší fotografie a texty. Ty všechny procházejí jak gramatickou, tak stylistickou úpravou a následně pak korekturou, která už jde mimo mne.

Prosím všechny dopisovatele Kryrské rozhledny, aby dodržovali přijatá pravidla: pokud jde o velikost fotografií, pak by měly mít rozlišení alespoň 1200 pixelů. Jedná-li se o rozsah článků, potom od 800 do 2 400 znaků (i s mezerami). To jsou texty, které reprezentují jednu, dvě, případně tři strany našeho zpravodaje, víc prostoru můžeme poskytnout skutečně jenom ve výjimečných případech.

A opravdu nikoli den před uzávěrkou…

O změně těchto pravidel jsem ochoten se bavit, v tuto chvíli je ale jako odpovědný redaktor našeho periodika chci a musím ctít a respektovat.

 

Pavel Ďuran

šéfredaktor Kryrské rozhledny

Datum vložení: 2. 12. 2020 10:13
Datum poslední aktualizace: 2. 12. 2020 10:16
Autor: Správce Webu

MOBILNÍ ROZHLAS

Mobilní rozhlas

Aktuální počasí

dnes, sobota 13. 7. 2024
déšť 24 °C 15 °C
neděle 14. 7. polojasno 26/14 °C
pondělí 15. 7. oblačno 29/15 °C
úterý 16. 7. slabý déšť 27/17 °C

Svátek

Svátek má Markéta

Banner

Návštěvnost od 6.5.2013

Návštěvnost:

ONLINE:1
DNES:43
TÝDEN:1456
CELKEM:1162168

Evropská unie

EU

EU

EU

Město Kryry obdrželo Rozhodnutí o poskytnutí dotace na akci Sběrový dvůr na p.p.č.3080/l,
Kryry ve výši 2742,4 tis. Kč z Fondu soudržnosti EU a 161,7 tis. Kč ze SFŽP ČR.Jedná se o
dotaci z OPŽP, prioritní osa č.4.

Rozhledna