NOHEJBALOVÝ TURNAJ "O POHÁR STAROSTY"
NOHEJBALOVÝ TURNAJ "O POHÁR STAROSTY"
12.05.2013 20:53
„O pohár starosty“ si to v sobotu 11. 5. 2013 rozdalo deset tříčlenných mužstev z Kryr. Pokud mne paměť neklame, šlo již o sedmý ročník. Dva týmy klasicky postavil městský úřad (zastupitelé a zaměstnanci). Sportklubáci tentokrát přišli hned se třemi mužstvy: Sporclub A, Sportclub FANDA A JEHO BANDA a Sportclub cykloteam. Samozřejmě se tradičně prezentovali místní hasiči a potom i zástupci kryrských firem – Šilhánkovci, AGC a Fanda Lorenc. K tomu ještě Strojetičtí BZUČÁCI, kteří dorazili na hřiště kryrské základky v červených dresech s erbem své vsi na prsou a velmi kvalitní podporou vlastních fanoušků.
Turnaj byl rozlosován do dvou skupin po pěti mužstvech, kde si zahrál každý s každým, aby se pak v závěru ti nejúspěšnější utkali o mety nejvyšší.
Boje byly jako každoročně urputné a líté. Hrálo se na dva sety do 10 bodů (beze ztrát); vzhledem k tomu, že se jednotliví hráči v průběhu turnaje ve svých výkonech výrazně lepšili, jedno utkání netrvalo obvyklých deset nebo dvanáct minut, ale šplhala se díky dlouhým výměnám ke čtvrthodině i delším. Turnaj tak skončil až v pozdních odpoledních hodinách.
Ještě než uvedu finální výsledkovou tabulku, je na místě říci, že nohejbalový turnaj nebyl samozřejmě pouze akcí sportovní, ale také společenskou. Byl tradičně o setkání lidí, o dobré náladě a pohodě. I o jídle a pití. A sobota 11. května právě takovou byla, ať se sluníčko jakkoli schovávalo za šedivou clonou mraků a jestli se na školní hřiště usmálo, pak jenom na několik málo minut. Je dobře, že to nevadilo.
Více zde: http://kkanal.webnode.cz/news/nohejbalovy-turnaj-o-pohar-starosty3/?utm_source=copy&utm_medium=paste&utm_campaign=copypaste&utm_content=http%3A%2F%2Fkkanal.webnode.cz%2Fnews%2Fnohejbalovy-turnaj-o-pohar-starosty3%2F
NOHEJBALOVÝ TURNAJ "O POHÁR STAROSTY"


„O pohár starosty“ si to v sobotu 11. 5. 2013 rozdalo deset tříčlenných mužstev z Kryr. Pokud mne paměť neklame, šlo již o sedmý ročník. Dva týmy klasicky postavil městský úřad (zastupitelé a zaměstnanci). Sportklubáci tentokrát přišli hned se třemi mužstvy: Sporclub A, Sportclub FANDA A JEHO BANDA a Sportclub cykloteam. Samozřejmě se tradičně prezentovali místní hasiči a potom i zástupci kryrských firem – Šilhánkovci, AGC a Fanda Lorenc. K tomu ještě Strojetičtí BZUČÁCI, kteří dorazili na hřiště kryrské základky v červených dresech s erbem své vsi na prsou a velmi kvalitní podporou vlastních fanoušků.

Turnaj byl rozlosován do dvou skupin po pěti mužstvech, kde si zahrál každý s každým, aby se pak v závěru ti nejúspěšnější utkali o mety nejvyšší.

Boje byly jako každoročně urputné a líté. Hrálo se na dva sety do 10 bodů (beze ztrát); vzhledem k tomu, že se jednotliví hráči v průběhu turnaje ve svých výkonech výrazně lepšili, jedno utkání netrvalo obvyklých deset nebo dvanáct minut, ale šplhala se díky dlouhým výměnám ke čtvrthodině i delším. Turnaj tak skončil až v pozdních odpoledních hodinách.
Ještě než uvedu finální výsledkovou tabulku, je na místě říci, že nohejbalový turnaj nebyl samozřejmě pouze akcí sportovní, ale také společenskou. Byl tradičně o setkání lidí, o dobré náladě a pohodě. I o jídle a pití. A sobota 11. května právě takovou byla, ať se sluníčko jakkoli schovávalo za šedivou clonou mraků a jestli se na školní hřiště usmálo, pak jenom na několik málo minut. Je dobře, že to nevadilo.

Autor článku a fotografií: Ďuran Pavel





